• Rozvodem končí polovina manželství, nejčastěji po třech až pěti letech

  V Česku se rozpadá téměř polovina manželství. Průměrně spolu lidé vydrží 13 let, nejčastěji se ale rozcházejí po třech až pěti společných letech. V posledních letech přibývá rozvodů partnerů, kteří spolu byli víc než čtvrt století.
 • Obrat v rozvodech

  Demografové z ČSÚ spočítali, že v 1. pololetí 2013 se zvýšil počet rozvedených manželství přibližně o jednu desetinu a míra rozvodovosti dosáhla téměř 49 %. Tato skutečnost zcela nekoresponduje s vývojem rozvodovosti v posledních dvou letech.
 • O kolik roků žijí ženatí muži a vdané ženy déle?

  V posledních dvou desetiletích se zlepšila úmrtnost mužů i žen všech rodinných stavů. Rozdíly v úrovni úmrtnosti osob jednotlivých rodinných stavů, vyjádřené nadějí dožití třicetiletých, však byly a jsou pořád poměrně výrazné. Větší jsou pak u mužů než u žen.
 • Proč se Češi nejčastěji rozvádějí? Máme zajímavou statistiku

  Praha - Vloni ukončilo v Česku své manželství více než 26 tisíc párů. To byla sice nejnižší hodnota od roku 1999, přesto se však našla města, ve kterých počet nově uzavřených manželství jen tak tak převyšoval počet rozvodů.
 • Rozvodů přibývá. Patříme k evropským rekordmanům

  Dvě třetiny manželství skončí v Česku rozvodem. Na tisíc obyvatel se zde ročně uskuteční 4,1 svatby a 2,7 rozvodu.  V míře rozvodovosti přitom patří Češi k nejhorším v Evropě. A navíc stoupá. Na rozdíl od svateb, kde je trend přesně opačný. Vyplývá to z aktuálních údajů zveřejněných tento týden evropským statistickým úřadem Eurostat.
 • Nejčastější příčiny a důvody rozvodu manželství, statistiky rozvodovosti v ČR

  Rozvod manželství je v ČR tolerován a brán jako jakási norma. V České republice se každoročně rozejde přes 31 tisíc oddaných párů, což je asi každé druhé manželství.
 • Registrované partnerství táhne i po 10 letech, loňský rok rekordní

  Zájem o uzavření registrovaného partnerství v České republice v posledních letech opět vzrůstá. Loňský rok byl rekordním v počtu uzavřených partnerství, celkem si za rok 2016 řeklo „ANO“ 336 párů. Rozvodovost partnerství je zatím nízká, pohybuje se kolem 15 procent.
 • Průměrné manželství v Česku trvá 13 let, rozvede se téměř polovina párů

  Podle zjištění statistiků nezdarem končí přibližně každé druhé manželství. V roce 2014 úhrnná rozvodovost dosahovala skoro 47 procent, o rok dřív 48 procent. Nejvyšší byla v roce 2010, kdy se rovnala přesně 50 procentům. Rozpadala se tak polovina svazků.
 • Top