Dvoudenní program byl založen na slovním spojení, které se na seznamkách neustále opakuje a hraje podstatnou roli i při oslavách výročí republiky – VYŘEŠENÁ MINULOST. Kateřina Šedá proto požádala účastníky, aby si na akci přinesli věci, které je s minulostí spojují.

SBAL SI KUFR!
Na odchod ze starého života si s sebou sbalte kufr! S kufrem přijďte přímo na rande do pavilonu G2.

SEBER SI „SVÝCH PĚT ŠVESTEK“!
Zabalte do kufru 5 jakýchkoliv věcí z vašeho života, které už nebudete nikdy potřebovat. (např. knížku, kterou by nikdy nečetli, dárek, který nechtěli atd.).

ZÁKLADNÍ BALENÍ
Přineste si balicí prostředky – balicí papír, nůžky a lepicí pásku.


Každý z účastníků si při registraci vylosoval své číslo (1–1918), tím si označil SVŮJ KUFR, SVÉ MÍSTO U STOLU a SAMI SEBE. Hlavní program byl koncipován jako netradiční BLEŠÍ TRH, kdy si o „prodávajícím“ na základě věcí, které nabízí, vytváříte určitou představu. Bleší trh se skládal z několika částí:

DEN PRVNÍ

1. VYSKLÁDAJTE VĚCI („SVÝCH PĚT ŠVESTEK“) NA STŮL

2. VYTVOŘTE SVŮJ PROFIL
Svůj stůl použijte jako zeď na FB a představte profil své osoby. Prostor stolu má zároveň vypadat jako VÝSTAVA Vašeho předchozího života.

1. UDĚLEJTE SI REKLAMU.
Ke každé věci přímo na ubrus napište, proč danou věc už nechcete nebo nepotřebujete, a současně proč by ji měl chtít někdo jiný.

2. PRODEJCE HLEDÁ KUPUJÍCÍHO
Pod skupinu všech věcí napište, koho vlastně hledáte.

3. CHCEŠ x NECHCEŠ
Vezměte si zápisník na poznámky a tužku a projděte všechny stoly. Pokud se Vám cokoliv líbí, tak to „prodejci“ přímo na stůl napište.

4. PŮL NA PŮL
Do této chvíle ale nebylo jasné, kdo se pod jakým profilem vlastně skrývá, takže na řadě je postupné odhalování. Celou skupinu rozdělíme na dvě poloviny, které se postupně vzájemně navštíví. Na závěr se pak navštíví jednotlivci v každé polovině.

DEN DRUHÝ

Druhý den akce byl koncipovaný především jako společná oslava 100. narozenin republiky. Nejdříve vznikla společná narozeninová fotografie s balicím papírem a teprve poté následoval program společného „ BALENÍ“.

BALENÍ I.
Vyberte si až 5 věcí na stolech, které Vás zaujaly předchozí den, které z jakéhokoliv důvodu chcete a můžete se pokusit je získat. Pokud prodávající souhlasí s Vaší navrhovanou „prodejní cenou“, musí Vám věc zabalit. Není však možné platit penězi, platidlem je cokoliv jiného – pozvání, jiný předmět, splněný úkol.

BALENÍ II.
Zabalte všechny zbývající předměty (ty, o které neměl nikdo zájem) a uvnitř dárku zanechte jakýkoliv vzkaz. Zbývající dárky se vzkazy zůstanou jako symbol projektu pro další ročník.

Následoval společný oběd při svíčkách a soutěž o podobu náramku, který by označoval osamělou osobu, kterou iniciovala jedna účastnice největšího rande.

 

 
Zpět na úvod Zpět na úvod

Top