O projektu

 

Akce Kateřiny Šedé

Oslava znamená pro každého člověka něco odlišného, všichni lidé se ale shodnou na jedné zásadní věci. OSLAVA O SAMOTĚ NENÍ ŽÁDNOU OSLAVOU.

T. G. Masaryk při 10. výročí vzniku republiky mluvil především o budoucnosti a s tím se na společnost obracel. Se stejnou myšlenkou přistupuji právě ke 100. výročí a kladu si otázku, jak ovlivnit budoucnost republiky, která teprve přijde. Zásadní je tedy nedívat se do minulosti, nerekapitulovat, ale vybrat si jeden z klíčových problémů a ten zkusit nějak posunout.

Takovým problémem je např. dlouhodobý výskyt vysoké rozvodovosti a nízké sňatkovosti – v roce 2010 se v Česku rozvedlo více než 50 % párů. S tím souvisí také pocit osamělosti jako jeden z hlavních životních problémů velké části společnosti. Tisíce lidí je registrovaných v internetových seznamkách, jelikož nemají čas, možnost a často ani odvahu někoho oslovit. Někteří lidé na seznamkách stráví i velkou část života, a přesto žádného vhodného partnera nikdy nepotkají. Stovky lidí komunikují na Facebooku, ale na ulici se vám nepodívají do tváře. Proto jsem se rozhodla pojmout oslavu výročí vzniku republiky jako možnost poskytnout lidem příležitost potkat toho pravého a začít žít jinak.

Ve svém projektu bych chtěla vytvořit netradiční česko-slovenskou seznamku EX : PO, ve které se pokusím na základě konkrétních kritérií „vytáhnout“ 1918 žen (959) a mužů (959) z internetových seznamek a pozvat je do Brna, kde získají jedinečnou příležitost seznámit se úplně jinak, než bylo doposud běžné. Ve své práci se dlouhodobě zabývám tím, jak spojit lidi na základě věcí, které je rozdělují.  Právě tato metoda většinou spojuje ty, kteří by se nikdy nepotkali. Stejný princip bych ráda použila ve velkém měřítku právě tady – spojit lidi na základě odlišných kritérií, než běžně používají v internetových seznamkách. Vyloučit vizuální znaky jako barva očí, vlasů, typ postavy, ale zaměřit se především na princip absurdní náhody, která je většinou tím, co partnery spojuje přirozeně.

Seznamka EX : PO není omezena věkem, sexuální orientací či typem hledaného vztahu.

 

 

 

 

RE:PUBLIKA

 

100 let samostatnosti si zaslouží pořádnou oslavu!

V sobotu 26. května se brněnské výstaviště promění v obrovský stroj času a návštěvníky přenese 100 let do minulosti. Až do neděle 17. června zde bude probíhat největší oslava vzniku samostatného Československa. Největší u nás a dost možná i v bývalé habsburské monarchii.
Vydejte se na cestu do minulosti, zažijte prvorepublikový dýchánek, folklorní víkend, seznamte se se zajímavými osobnostmi, nejlepším českým designem, architekturou a knihami. Vyzkoušejte si sporty v jejich současné i historické podobě, nechte se vyfotit našimi nejlepšími fotografy a užijte si jedinečnou evropskou taneční událost. Prohlédněte si originální archiv vzpomínek složený z vašich fotografií i příběhů, a hledáte-li partnera, seznamte se! Zkrátka oslavte 100 let republiky s námi.

Opening víkend 26.–27. 5.
Rodinný víkend 1.–3. 6.
Prvorepublikový a folklorní víkend 8.–10. 6.
Finále grande 15.–17. 6.


www.republika2018.cz

Avant Garde
výstava architektury a designu

EX:PO
největší československé rande

Dance Brno 100
jedinečná evropská taneční událost

Příběhy fotek
archiv osobních vzpomínek

Re:lax zóna
sporty v minulosti a dnes

Slovanská epopej
velkoformátová plátna Alfonse Muchy

Snímeček,prosím?
unikátní fotografický dokument 100 let 100 knih to nejlepší z naší literatury

Brno folklorní
hudba, tanec, kroje, tradice

Vystavujeme výstaviště
komentované procházky a výstava

 

Top